Jeffrey Sachs je světově známý profesor ekonomie z Columbia University a expert na udržitelný rozvoj,

Video: Přednáška Jeffrey Sachse „Cíle udržitelného rozvoje: Výzva pro střední Evropu“

SDGs

Jeffrey Sachs je světově známý profesor ekonomie z Columbia University, expert na udržitelný rozvoj, odborný poradce OSN, autor několika světových bestsellerů a komentátor předních novin. V Praze přednášel v sobotu 27. května 2017 v posluchárně Collegium Maximum Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Jeffrey Sachs byl dvakrát zmíněn v seznamu 100 nejvlivnějších globálních lídrů magazínu Times a noviny New York Times ho nazvaly „nejdůležitějším ekonomem světa.“ Byl expertním poradcem generálního tajemníka OSN Ban Ki-moona pro Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) a novou agendu OSN reprezentuje jako Advokát SDGs.

Do Česka na jeden den exkluzivně přiletěl u příležitosti slavnostního vyhlášení prvního ročníku Cen SDGs, prestižního ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost, které v ČR udělují Úřad vlády ČR, Asociace společenské odpovědnosti, UN Global Compact v ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Česká rozvojová agentura a OSN Česká republika.

Přednášku prof. Jeffreyho Sachse uspořádala Asociace společenské odpovědnosti, UN Global Compact ČR a Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj ve spolupráci s Univerzitou Karlovou.

 

Video